O Firmie

Mamy przyjemność zaoferowania produkowanej przez nas gamy tokarek sterowanych numerycznie rodziny Vera, a także maszyn specjalnych, w tym urządzeń manipulacyjnych i automatyzujących procesy produkcyjne. CNC-CBKO jest firmą działającą od 1996 roku. Firma została wyodrębniona z Centrum Badawczo - Konstrukcyjnego Obrabiarek w Pruszkowie. W tym stosunkowo krótkim czasie istnienia firmy, udało nam się uzyskać opinię solidnego partnera na rynku krajowym oraz poza Polską.

Doświadczenie konstrukcyjne zgromadzone w firmie profituje w postaci nowo wprowadzanych na rynek typów obrabiarek i urządzeń specjalnych, a także centrów obróbkowych i maszyn specjalnych. Wdrażamy wiele nowych maszyn i innowacyjnych rozwiązań, poszczególnych węzłów konstrukcyjnych znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. maszynowym, motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym, naftowym, a także w bezpośrednich usługach związanych z obróbką skrawaniem.

Obszarem działania firmy jest projektowanie i budowa różnorodnych obrabiarek i urządzeń specjalnych, uwzględniające m.in. specyfikę obrabianych części. Oferujemy kompleksową usługę - od koncepcji i projektu, przez wykonanie w metalu do wdrożenia i serwisu.

Główne atuty firmy to:

 1. - indywidualne, elastyczne podejście do klienta,
 2. - szybka realizacja zamówień,
 3. - optymalne innowacyjne rozwiązania,
 4. - kompleksowe wykonania, począwszy od fazy projektowania.

 Wykorzystując duże doświadczenie, firma buduje maszyny i elementy wykonawcze na zamówienie klienta, a w szczególności:

- tokarki sterowane numerycznie CNC rodziny Vera, wielkości 200 i 350 w odmianach uchwytowo-kłowych i prętowych, wraz z urządzeniami automatyzującymi obróbkę

- specjalizowane tokarki do obróbki tworzyw sztucznych

- maszyny specjalne, w tym:

 • precyzyjne przecinarki do hartowanych części 63HRc,
 • zadaniowa obrabiarka do frezowania rur,
 • prasy mimośrodowe, wycinarki, transportery rolkowe palet dla przemysłu spożywczego,
 • paletyzatory,
 • formatyzerki.

 - urządzenia automatyzujące obróbkę,
- transportery przedmiotów, magazyny i rozdrabniacze wiórów,

- podajniki i manipulatory,

- linie technologiczne                                                                                                                                                                      CNC-CBKO w sposób ciągły stosuje nowoczesne układy sterowania numerycznego światowych potentatów, takich jak japoński Fanuc czy niemiecki Siemens. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie:

 • obróbki mechanicznej części,
 • budowa szaf elektrycznych,
 • szkolenia na obrabiarkach CNC,
 • dostosowanie maszyn do aktualnych wymagań bezpieczeństwa,
 • doradztwa w zakresie kompletnych rozwiązań technologicznych,
 • remontów i modernizacji obrabiarek wraz z wymianą układów sterowania.

Nasza kadra techniczno inżynieryjna przekłada swoje działania na bezpośrednią produkcję maszyn i urządzeń specjalnych, dzięki czemu nasi klienci mogą zawsze liczyć na szybką i fachową pracę, właściwy dobór "narzędzi produkcji" (maszyn), a także wsparcia w zakresie utrzymania ruchu i serwisu. W ten sposób nasza firma spełnia wysokie oczekiwania klientów, uwzględniając aspekty jakościowe: dokładność, powtarzalność, nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych, a także aspekty użytkowe: prostota obsługi, bezawaryjna eksploatacja i wydajność.